Audi A5 Coupé získalo „německého Oscara“ za design

Automobilka Audi převzala od Spolkové rady pro design „Cenu Spolkové republiky Německo za design 2010“. Audi A5 Coupé se stalo vítězem nejvyšší německé oficiální ceny za design v kategorii „Design Award – Product Design Gold“. Jeho tvůrce, Walter de Silva, ho považuje za své nejkrásnější dílo.

Vydáno: 25.2.2010

Walter de Silva, otec tohoto vozu, je na své dílo hrdý. „Audi A5 Coupé je nejkrásnějším vozem, který jsem kdy navrhl,“ je přesvědčen de Silva.

„Cenu Spolkové republiky Německo za design 2010“ převzal Axel Strobek, člen představenstva AUDI AG. Sám Strobek považuje Audi A5 za „čisté designové vyjádření sportovnosti a elegance, které zároveň nabízí velmi dynamický a pohodlný jízdní zážitek“.

Vítěze Design Award určuje porota složená ze zástupců průmyslu, akademické obce, designu a médií, které stanovuje Spolkové ministerstvo hospodářství a technologie.

Letos je to po čtvrté, kdy modely Audi získaly toto nejprestižnější německé ocenění za design: Audi A5 předcházelo Audi A4 Avant, Audi A3 a Audi A2.

Audi A5 oslovuje i zákazníky. Od svého uvedení na trh v červnu 2007 do konce ledna 2010 se Audi A5 Coupé dostalo k více než 126 000 z nich na celém světě. V České republice jde o nejprodávanější sportovní vůz, pro nějž se loni rozhodlo na 153 milovníků krásného designu a dynamické jízdy.

Text: TZ Audi, redakce
Foto: Audi

Galerie