Audi A4 allroad quattro: ještě drsnější kombi

Verze allroad quttro byla vždy výsadou vozu vyšší střední třídy Audi A6. O ženevského autosalonu bude ale také nově k dispozici ve verzi A4 allroad quattro. Přinese s sebou nejen nižší cenu, ale s tím spojené také větší množství zákazníků. Přinášíme vám první oficiální fotografie a informace.


Vydáno: 16.2.2009

Audi A4 allroad quattro není nic jiného, než kombi verze Avan vybavená několika součástkami „do terénu“. Z toho profituje hlavně podvozek, který dostal pořádnou ochranu, nové jsou nárazníky i boční prahy. Pořádná kola a zvednutý podvozek udělali opticky také své. Rozhodně ale nečekejte, že Audi A4 allroad quattro nahradí váš Hummer.

Pohon všech kol quattro zásobuje energií několik jednotek. Nejmenší z nich je dvoulitrové TFSI o výkonu 211 koní. Pokud se vám nelíbí, pak už zbývaí jen naftové volby 2.0 TDI (170 koní) nebo 3.0 TDI s výkonem 240 koní. Nejslabší, ale stále dostačující 1.8 TSI tedy vypadla. Čtěte redakční test Audi A4 Avant 1.8 TFSI.

O přenos síly se postarají dvě převodovky. Na výběr bude z klasického 6rychlostního manuálu, nebo dvouspojkové převodovky se sedmi rychlostními stupni. Audi A4 allroad quattro vyrazí na silnice krátce po premiéře.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie