Aston Martin je oficiálně v Česku. Otevřel showroom v Praze

Ve středu se na pražské Českomoravské ulici otevřel nový showroom. Bude prodávat všechny modely slavné britské značky s devadesátiletou tradicí. Aston Martin se tak dostane na český trh oficiálně. V současnosti se po českých silnicích prohání asi padesátka vozů, které si majitelé nechali individuálně dovézt.


Vydáno: 29.4.2009

Nový showroom patří společnosti Auto Exner. Její majitel Pavel Exner řekl, že s Aston Martinem vyjednával déle než rok. „Byla to dlouhá jednání, ale výsledek stojí za to. Ještě letos chceme prodat 15 vozů, ale doufám, že to bude i více,“ dodal Exner při slavnostním otevření.

Investice do showroomu nebyla podle Exnera z nejmenších. Firma ale počítá s návratností do 5 let.

Pro české zákazníky bude k dispozici celá modelová řada. Ta začíná s nejmenším a nejlevnějším modelem V8 Vantage. Středním Astonem je DB9 a nejostřejším z nabídky pak DBS. Vozový park britské značky se ale v brzké době rozroste o dvanáctiválcový model V12 Vantage a čtyřdveřový sedan-kupé nazvaný Rapide.

Zástupci automobilky navíc vyjednávají s jedním českým zákazníkem, který se bude ucházet o koupi unikátního Aston Martinu One-77. Ten by se měl vyrobit pouze v 77kusové sérii a jeho cena bude zhruba 40 milionů korun.

Kromě showroomu nabízí Exner také servisní zázemí. Veškeré prohlídky se odehrávají v blízké budově Lamborghini, která se může pochlubit zázemím pro servis luxusních značek. „Myslím, že lidé raději zvolí nákup vozu u nás, než aby si pro něj jeli do zahraničí. Servis nabízíme dokonce levnější, než například ve Vídni,“ řekl Exner.

Text a foto: Jan Markovič (autor publikoval článek také na iHNed.cz)

Galerie