Aston Martin DBS Volante: královský kabriolet už za pár dní

Jednou z předpokládaných hvězd letošního ženevského autosalonu bude otevřená verze vozu Aston Martin DBS, známá pod dovětkem Volante. Se svým dvanáctiválcovým motorem a lehkým elegantním vzhledem představuje ztělesněný sen mnoha mužů, naší redakci nevyjímaje.


Vydáno: 27.2.2009

Otevřené verze Astonu Martin DBS, tradičně nazývané Volante, máme v redakci ZaVolante.cz rádi nejen kvůli názvu. Jedná se totiž o jeden z nejelegantnějších vozů současnosti, kterým bychom nepohrdli nejen my, ale ani slavný agent Jejího Veličenstva, James Bond. Za 95 let bohaté historie značky Aston Martin je DBS Volante teprve šestnáctým otevřeným modelem.

Otevřený Aston Martin DBS Volante bude poháněn stejným dvanáctiválcem jako kupé. Pro připomenutí dodáváme, že se jedná o šestilitrový agregát, jehož výkon dosahuje hodnoty 510 koní a točivý moment 570 Nm. Nejvyšší deklarovaná rychlost tohoto nadlidského vozu je 307 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h lze dosáhnout za 4,3 sekundy.

Převodovky jsou k dispozici dvě, zájemce si může vybrat mezi šestistupňovým manuálem a šestistupňovou automatickou převodovkou s řazením Touchtronic. Na nejvyšší úrovni je i použitá technika – například uhlíkovo keramické brzdy nebo aktivní pérování ADS, které nabízí režimy pro komfort a pro rychlost.

Díky vyztužené karoserii si i otevřená verze Volante zachovává celých 75% torzní tuhosti DBS kupé. Kapota a víko kufru jsou vyrobeny z uhlíkových kompozitů, přesto dosáhne tento kabriolet hmotnosti 1810 kilogramů.

Text: Redakce
Foto: Aston Martin

Galerie