Arash AF-10: vypadá jako ošklivější Enzo, pohání ho Corvetta

Britský supersport Arash AF-10 byl ještě jako prototyp poprvé představen v roce 2006 na Londýnském autosalonu. Nyní se na svět dostaly další fotografie a informace o voze, který vypadá jako ošklivější sourozenec Ferrari Enzo. Navíc ho pohání motor LS7 z Chevroletu Corvette.


Vydáno: 12.11.2009

Vzhled tohoto supersportu byl vždycky tak trochu na hraně. Až příliš se totiž podobá italskému skvostu Ferrari Enzo. Záď zase připomíná Lotus Exige. A to není vůbec pro značku dobré. Zvláště, když se na trh snaží protlačit nový supersport, který by se měl spíše od těch zavedených odlišovat.

Arash AF-10 se ale může pochlubit nižší hmotností než má Enzo. Výrobce by rád přebral zákazníky nejen tomuto autu, ale také Koenigseggu, Pagani nebo Lamborghini.

K pohonu mu bude přitom sloužit srdce z Chevroletu Corvette. Motor s označením LS7 je 7,0litrový V8 o výkonu 550 koní. V přípravě je i model Arash AF-10S. Ten by měl mít už 800 koní. Hovoří se i o závodní verzi s výkonem 1001 koní.

Arash AF-10 by se měl vyrábět jen v omezené sérii čítající 70 kusů. Jeho cena bude po přepočtu okolo devíti milionů korun. No, uvidíme, zda se najde dostatek milionářů ochotných investovat do této podezřelé novinky.

Text: Redakce

Foto: Arash

Galerie