Alpina B7: první kresba luxusní střely

Alpina, dvorní úpravce BMW, si chystá na příští rok novou střelu B7 založenou na současné generaci BMW řady 7. Úpravy se dočká samozřejmě nejvyšší verze BMW 750i. Vzhledem k tomu, že jsme minulý týden toto auto testovali, můžeme jen potvrdit, že to bude opravdu stát za to.

Vydáno: 23.12.2008

Test zkoušeného BMW 750i si budete moci přečíst na našich stránkách někdy začátkem ledna a chystáme i zajímavé video o tomto luxusním křižníku silnic. Pojďme se zatím podívat, co si pro nás ale chystá Alpina.

Alpina B7 tedy využije pod kapotou královský V8 o objemu 4,4 litru. Je jasné, že se nespokojí s původním výkonem 402 koní, který dokáže těžkou limuzínu vystřelit na stovku za 5,2 sekundy. Alpina stoprocentně posune zrychlení nejméně o sekundu níže. A to nemluvě o možnosti zrušení limitu 250 km/h.

Kromě technických úprav se dočkáme řady stylistických změn. Ať už v interiéru, nebo exteriéru, který ukazuje také první náčrtek od výrobce. Aerodynamické doplňky, nový čelní nárazník a zadní křídlo doplňují mohutná litá kola. No, máme se určitě na co těšit.

Text: Redakce
Foto: Alpina

Galerie