Alpina B6 GT3: další nálož do Ženevy

Ač se to poslední roky nezdálo, Alpina se chystá znovu na scénu a to hned s několika ostrými vozy. O tom, že se na autosalon v Ženevě objeví nabroušená limuzína Alpina B7, jsme vás už informovali. Dvorní úpravce BMW se ale chystá pochlubit ještě závodním speciálem Alpina B6 GT3.


Vydáno: 30.1.2009

BMW může mít vlastní divizi ostrých kousků s označením M. Jenže Alpina je dvorním úpravcem a vyrábí nesmírně drahé a nepředstavitelně výkonné vozy. Dobrý příkladem může být Alpina B7, která rozhýbe BMW řady 7 takovým způsobem, že se vám zatočí hlava. Jakpak by také ne, když k tomu bude mít nejméně takových 500 koní výkonu.

Alpina se ale také chce předvést na závodním okruhu, kde se už objevuje 20 let. Alpina B6 GT3 (tedy založená na kupé BMW řady 6) vydoluje z osmiválce V8 o objemu 4,4 litru 530 koní. Připočítejme k tomu závodní odlehčení, sadu spoilerů a přítlačné křídlo a je jasné, že tohle nebude žádný beránek.

Pokud patříte mezi příznivce mnichovské automobilky a zároveň máte rádi nekompromisní tuning, určitě vás pozveme do stánku Alpiny na autosalonu v Ženevě. K vidění tam budou oba zmíněné vozy.

Text: Redakce
Foto: Alpina

Galerie