Alfa Romeo Spider na základě Mazdy MX-5: už za dva roky

Fiat a Mazda před několika dny podepsali spolupráci na vývoji malého roadsteru na bázi Mazdy MX-5. Vyrábět ho bude japonská továrna nejen pod svojí značkou, ale i pro Italy pod logem Alfa Romeo. Koncept představený minulý rok přijde na svět zřejmě v roce 2015 a půjde o globální model. Zaujmout má stylovým vzhledem, pohonem zadních kol a dostupnou cenou.

Vydáno: 28.1.2012

V návaznosti na společné sdělení z poloviny roku 2012 oznámily japonská Mazda a italský Fiat podepsání dohody, na jejímž základě bude závod Mazda v Hirošimě vyrábět dvoumístný kabriolet dvou značek. A to od roku 2015.

Výhodná je tato spolupráce hlavně pro Fiat. Nový roadster Alfa Romeo bude vyvinut pro globální trh a založený na platformě Mazdy MX-5, do níž Japonci vložili desítky let zkušeností. Dohoda počítá s vývojem dvou vozidel obou značek, s pohonem zadních kol a stylovým vzhledem. Motory si budou automobilky dodávat samy, v jednotlivých modelech se tedy budou lišit.

Pro Japonce tato spolupráce znamená oživení nabídky dostupného dvousedadlového sportovního vozu. Fiatu naopak pomůže vytvořit moderní vozidlo se stylem klasické Alfy Romeo Spider.

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie