Alfa Romeo Mi.To GTA: italský hatchback na ostro

Přestože automobil, který bude v Ženevě prezentován pod označením Mi.To GTA je stále ještě koncept, můžeme očekávat, že finální podoba mu nebude příliš vzdálena. Pokud by se tak stalo, na automobilový svět přijde další opravdu velmi krásné auto. Máme pro vás první porci informací.

Vydáno: 24.2.2009

Malá Alfa dostala řadu funkčních aerodynamických prvků od přepracovaného předního nárazníku až po dvojici zadních spoilerů a hlavně difuzor s obrovskými koncovkami výfuku. Svou dávku atraktivity přidají ještě krásná kola velikosti 19“ se sportovními pneumatikami.

Alfa Romeo Mi.To GTA je poháněna motorem o objemu 1,8 litru vybaveným přeplňováním, přímým vstřikem paliva a variabilním časováním ventilů. Dohromady poskytne maximální výkon 240 koní. Podvozek je jak jinak než sportovní. Především je ale o 20 mm nižší a hlavně je aktivní. To spolu se systémem DNA slibuje spoustu zábavy. Na konceptu se hojně využívají lehké materiály jako je karbon nebo hliník.

V interiéru najdeme kromě kvalitních materiálů (např. alcantara) sportovní sedačky vybaveny čtyřbodovými pásy, tachometr se stupnicí až na hodnotu 300 km/h, kovové pedály a podobné doplňky, od kterých se možná nakonec ustoupí.

Jak se jezdí se sériovou Alfou Romeo Mi.To s dieselovým motorem se dovíte z redakčního testu už za pár dní.

Text: Redakce
Foto: Alfa Romeo

Galerie