Alfa Romeo 169: nafoukaní Němci se mají na co těšit

Mercedes-Benz třídy E, BMW řady 5 nebo Audi A6. To už brzo budou hlavní konkurenti chystaného velkého sedanu Alfa Romeo 169. Podle prvního vyrenderovaného snímku se zdá, že se konečně stojaté vody vyšší střední třídy rozvíří zajímavou novinkou ze slunné Itálie.


Vydáno: 19.11.2009

Fotografie, na kterou se díváte, pochází z dílny šikovných grafiků britského magazínu Auto Express. Vychází z prvních informací o chystaném sedanu vyšší střední třídy, který by už brzy mohl vyjet na silnice pod názvem Alfa Romeo 169.

Design by měl pokračovat v tradiční italské eleganci, zároveň se ale inspirovat u nově vznikajících segmentů. Lidé u Alfy Romeo se nechali slyšet, že jim pomohly pohledy na Mercedes-Benz CLS nebo Audi A5 Sportback. Zároveň se má ve voze vyskytovat také elegance podobná Maserati Quattroporte

S největší pravděpodobností vyjede Alfa Romeo 169 na platformě chystané nové generace Chrysleru 300 C. To ušetří vzniklému koncernu spoustu peněz a času při vývoji. Pod kapotou by se měla objevit řada benzínových i naftových šestiválců.

A teď pozor! Alfa Romeo nevyloučila, že by k pohonu mohla přizvat také 4,7litrový V8 o výkonu 450 koní, který působí pod kapotou supersportu Alfa Romeo 8C Competizione. To by mohlo znamenat, že top verze 169 GTA by mohla začít soupeřit s BMW M5 nebo Mercedesem-Benz E63 AMG.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie