Alfa Romeo 149: první fotografie žhavé novinky

Zdá se, že Alfa Romeo Mi.To, která se právě začíná prodávat na našem trhu (a jejíž test vám v nejbližší době přineseme), má následovníka. Připravovaná novinka Alfa Romeo 149, která má nahradit model 147, se u svého menšího sourozence výrazně inspirovala. Máme se věru na co těšit.

Vydáno: 20.10.2008

To, že se nová Alfa Romeo 149 bude držet stylizace nastolené modelem MiTo, je jedině dobře. Podle našeho názoru je totiž nová designová vlna z italského studia prostě a jednoduše skvělá. Začalo to u supresportu 8C Competizione a nyní se nám pomalu přelévá do segmentu použitelných aut. Hurá!

Co najdeme pod kapotou? K vozům Alfa Romeo patří výkon asi jako Romeo k Julii, takže se máme v tomto směru také na co těšit. Zatím ale nebyly zveřejněny podrobné informace. Naše zdroje hovoří o benzínových i naftových jednotkách s výkonem 120 až 250 koní. To bude na malý vůz pořádná porce zábavy.

Alfa Romeo 149 by se měla představit v polovině roku 2009. Do té doby snad budeme znát další detaily i lepší fotografie. Ty první zveřejnil magazín Auto Express na svých internetových stránkách.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie