AC Cobra MkVI: retro díky Porsche a Corvette

Na exkluzivní show Top Marques, která se brzy uskuteční v Monaku, se chystá povedené retro AC Cobra MkVI. Díky motoru z Chevroletu Corvette, brzdám Porsche a speciálním hardtopu německé firmy Gullwing GmbH, bude nepřehlédnutelnou součástí této jedinečné výstavy.

Vydáno: 15.4.2009

AC Cobra bylo a je opravdu unikátním sporťákem, který si vybudoval dlouhou historii a tradici. Firem, které nabízejí jeho repliky, jsou na světě desítky. AC Cobra MkVI od originální firmy AC se ale díky spolupráci s německou Gullwing GmbH hodně odlišuje. Dostane totiž odnímatelný hardtop, který po nasazení vytvoří přitažlivé dveře typu Gullwing. Ty byly ikonou klasického sporťáku Mercedes-Benz 300SL.

AC Cobra MkVI ale těží i z 6,2 litrového osmiválce, který dostala od Chevroletu Corvette. Pod její hliníkovou kapotou tak může pracovat pod označením GT 437 koní, nebo v drsném provedení GTS celých 647 plnokrevníků. O bezpečné zastavení se postarají brzdy Porsche velikosti 332 mm vpředu, 298 mm vzadu. A budou potřeba. AC Cobra MkVI GTS dokáže stovku za nesnesitelných 3,3 sekundy.

AC Cobra MkVI GT a GTS se předvede na výstavě Top Marques v Monaku. Vůz se bude vyrábět v německém městečku Heyda.

Text: Redakce
Foto: AC

Galerie