A.R.T. G Streetline: unikátní Géčko pro královskou rodinu

Úpravdce A.R.T. už má za sebou jeden úspěšný tuning Mercedesu-Benz G 55 AMG. Kreace nazvaná AS55K YAAS Edition v létě zamířila do Abu Dhabi, aby potěšila místního prince. Jeho královská rodina mu zřejmě závidí. A tak povolala firmu k další práci. Tentokrát v bílém lakování.


Vydáno: 30.12.2009

Povoz pro královskou rodinu musí náležitě vypadat, snad ještě honosnějí, než minulý kousek A.R.T. AS55K YAAS Edition. Úpravce proto dodal rozšířený přední nárazník, novou kapotu, xenonová světla a sadu světel LED na nejrůznějších místech.

S vzrostlým SUV nejlépe ladí 22palcová kola v barvě karosérie. Na ně patří pneumatiky 305/35R22 Pirelli Scorpio Assimetrico.

Okázalost pokračuje samozřejmě i v interiéru, kde si arabští vládci užijí červenu kůži nappa se jménem Bordeaux, nechybí ani dřevěné obložení nebo dvojice skleniček na šampaňské. Samozřejmostí je šest velurových koberečků a všechna čtyři sedadla elektricky nastavitelná s vyhříváním i odvětráváním.

Královská rodina se jistě nemůže spokojit se standardním Mercedesem-Benz G 55 AMG. Proto se A.R.T. podíval pod kapotu, kam dodal svůj balíček AS55K, který zahrnuje třeba nerezový výfukový systém se šesti výfuky ústícími na boku vozu. Výsledkem je 601 koní výkonu a 800 Nm točivého momentu. Maximální rychlost je 260 km/h.

Text: Redakce
Foto: A.R.T.

Galerie