9ff Panamera: pořádný tuning pro čtyřdveřový sedan

Vrcholového úpravce 9ff nenechá žádné Porsche klidným a tak i on přispěl svou troškou do mlýna, aby vylepšil nejnovější model čtyřdveřového sedanu Panamera. Pro jeho nejsilnější verzi Turbo připravil tři kity, které pořádně zvýší počet koní pod kapotou.


Vydáno: 25.8.2009

Společnosti 9ff a Gemballa. To jsou dvě firmy, které se vrhnou na úpravu snad každého modelu Porsche. Větší blázni jsou pravděpodobně v týmu 9ff, jinak si není možné vysvětlit, že z jejich dílny vyjela kreace 9ff GT9, která je schopna pokořit ikonické Bugatti Veyron.

Nyní přišla řada na Porsche Panamera. Firma nabízí tři tovární kity. Model PT-55 díky přeprogramované řídící jednotce a novým vzduchovým filtrům dostane z Panamery Turbo místo původních 500 celých 550 koní.

Model PT-60, jak správně hádáte, je schopen produkovat rovných 600 koní. Navíc dostane i přepracovaný výfukový systém. Vrholem je pak 9ff Panamera PT-65. Ta má výkon 650 koní díky dvěma novým turbodmychadlům a dostane i speciální aero kit, který můžete vidět na vyrenderovaných snímcích vozu.

Text: Redakce

Foto: 9ff

Galerie