6 způsobů, jak změnit drahou pojišťovnu a ušetřit při tom na povinném ručení

Chcete za povinné ručení začít platit méně a nevíte jak na to? Pojišťovny v případě žádosti o zrušení nebývají zrovna přívětivé. Ukážeme si tedy několik scénářů a jak se zachovat, když chcete zrušit stávajícího pojištění a vybrat si nějakou výhodnější nabídku.

1. Vypovědění pojištění do 2 měsíců od podpisu smlouvy

Pokud jste v situaci, kdy máte čerstvě uzavřenou smlouvu o povinném ručení, ale znenadání potkáte nabídku výhodnější, máte šanci stávající kontrakt vypovědět. Rozhodnou se však musíte do dvou měsíců od uzavření současné smlouvy. Abyste v budoucnu takové situaci předešli, porovnejte si nabídky povinného ručení na jednom místě a vyberte tu úplně nejvýhodnější.

2. Vypovězení pojištění do 3 měsíců o vzniku pojistné události

Nepříjemná situace v podobě pojistné události nese minimálně jednu výhodu. Můžete totiž po takové události pojištění písemně vypovědět do tří měsíců od nahlášení situace. Do měsíce od doručení výpovědi pojištění zanikne.

3. Vypovězení pojištění těsně před koncem smlouvy

Pokud chcete pojištění ukončit, zkontrolujte si, kdy vám kontrakt končí. Pokud se konec blíží, podejte šest týdnů před písemnou výpověď a bude vám bez nutného odůvodnění pojištění ukončeno.

4. Prodání vozidla a následné ukončení pojištění

Šance jak uniknout vaší pojišťovně vzniká i v případě, kdy vaše vozidlo prodáváte. Musíte ho totiž odhlásit a ukončit také jeho pojištění. Vše musíte zařídit hned jak dojde k prodeji. Kontrakt je ukončen tehdy, kde je písemná žádost doručena pojišťovně.

5. Domluvíte se na zrušení pojištění se samotnou pojišťovnou

Jedná se samozřejmě o nejsložitější postup, jak pojištění zrušit. Vzhledem k tomu, že ukončení kontraktu dohodou je pro pojišťovnu velmi nevýhodný způsob, spíše nepočítejte s tím, že k dohodě dojde.

6. Obejděte vše přes depozit registru vozidel

Cesta jak pojištění ukončit může vést přes depozit registru vozidel. Jednoduše odmontujte SPZ vozidla a odneste ji na registr vozidel. Na registru vám do techničáku zapíší informaci o umístění do depozitu, čímž vzniká zákonný důvod pro zrušení pojištění. Poté si SPZ vyzvednete, a můžete sjednat nové pojištění. Právě portál iPojištění.cz nabízí nezávislé srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Vyberte tedy to opravdu nejvýhodnější pojištění s kalkulačkou povinného ručení.

Text: Redakce
Foto: pixabay.com

Galerie