5 triků, které vám sníží cenu za havarijní pojištění

Přemýšlíte, jak ušetřit na havarijním pojištění? Tak to čtete na správném místě. Dali jsme pro vás dohromady 5 triků, které pomůžou nechat vaše peníze tam, kam patří – ve vaší peněžence. Připraveni? Jdeme na to.

1. Poproste tátu nebo dědu

Ten, kdo sjednává havarijní pojištění – tedy pojistník, vůbec nemusí být ta samá osoba, která vozidlo vlastní. To vede k našemu prvnímu triku: Havarijní pojištění vám může výhodněji uzavřít táta nebo děda. Tedy pokud za svůj život načerpali už spoustu ujetých kilometrů bez nehod. To znamená, že mají bonusy. A tím pádem nárok na levnější havarijní pojištění. Otázkou zůstává, zda se jedná o chytré řešení s ohledem do budoucnosti. Nevytváří se vám tak žádná pojistná historie a v očích pojišťovny stále vypadáte jako nedůvěryhodný začátečník. Ale v tento okamžik na havarijním ušetříte. To ano.

2. Uzavřete u jedné pojišťovny havarijní i povinné

Toto nepovažujte za 100% pravidlo, ale ve většině případů platí. Jde o to, že když si sjednáte u jedné pojišťovny havarijní i povinné pojištění, získáte lepší cenu. V tomto případě je dobré se na vše optat a porovnat si různé nabídky. Práci vám usnadní online srovnávače havarijního i povinného ručení.

3. Využijte přímé úměry

A ta zní: Čím větší budete mít spoluúčast, tím méně za havarijní pojištění zaplatíte. Jasné a jednoduché.

4. Vezměte v potaz stáří vašeho vozidla

Možná jste někdy zaslechli názor, že pro starší auto se havarijní pojištění nevyplatí. To platí snad jen v případě, že máte na učtu dostatek peněz na nový vůz. Pokud na vašem účtu nebo v peněžence potřebná částka není, tak se vám havarijní pojištění vyplatí. Jen si promyslete, jaký druh si vyberete. U nových aut doporučujeme zvolit tzv. all-risk pojištění, které vám auto nejvíce ochrání. A jestli máte v garáži starší model, postačí vám nějaké základní pojištění za nižší cenu.

5. Pátrejte po aktuálních slevách a srovnávejte

Naše doba přeje srovnávačům. Zkuste si najít chvilku volného času, sedněte k internetu a trochu zapátrejte. Prohlédněte si různé nabídky pojišťoven a třeba narazíte na zajímavou akci. A ta vám nějakou tu korunu ušetří. Třeba ČSOB Pojišťovna aktuálně nabízí na havarijní pojištění 25 % slevu.

Text: Redakce
Foto: ČSOB

Galerie