5 důvodů proč si koupit Renault

Chcete francouzské auto? Tak u téhle značky si určitě vyberete. Sepsali jsme několik důvodů, proč je podle nás dobrý nápad zamířit do showroomu Renaultu a prohlédnout si auta, která navazují na víc nez stoletou tradici plnou zajímavých modelů i technických úspěchů. Přejeme šťastnou ruku při výběru!

1. Nabízí všechny typy aut

Renault má v nabídce paletu aut, která patří k těm největším na trhu. Chcete malé auto do města? Je tu Renault Twingo nebo Renault Clio. Sháníte rodinné auto? Můžete vybírat od Méganu přes Scénic až po Espace nebo Kangoo. Nebo je raději libo SUV? Pak je tu Captur a Kajdar. Máte rádi limuzíny? Talisman. Kromě toho Renault nabízí několik dodávek. Většinu z nich má i jako skladové vozy, Renault navíc najdete v každém městě. Je tedy dost pravděpodobné, že když zamíříte do jeho showroomu, vyberete si něco, co vám bude sedět.

2. Dobře se v nich jezdí

Každý řidič je jiný, ale když sednete do některého současného Renaultu, je dost pravděpodobné, že si navzájem sednete, protože jeho auta jsou ergonomická a příjemná. Obecně se dá říct, že Renault nabízí za rozumné peníze solidní kvalitu, která je znát při jízdě i v interiéru. V každém případě ale doporučujeme zamířit do showroomu, kde se s kterýmkoli z výše jmenovaných modelů bez problému zdarma projedete — nejlepší je to zkusit na vlastní kůži. Objednat si testovací jízdu můžete třeba tady.

3. Spojuje praktičnost a francouzskou eleganci

Aktuální generace aut téhle automobilky se povedla i po designové stránce. Francouzi zkrátka design umějí, takže takový Renault Mégane vypadá s novou maskou opravu skvěle — stejně tak Fluence působí velmi příjemným dojmem, Kadjar budí respekt a Talisman je reprezentativní limuzína. Stejně tak vypadají dobře verze kombi (Renault jim říká Grandtour), takže i když potřebujete praktické auto, nemusíte dělat kompromisy.

4. Má širokou servisní síť

V Česku má francouzská značka dlouhou tradici. Renaultem jezdil jako svým první autem ve funkci  prezidenta i Václav Havel a už před revolucí jich bylo na našem trhu dost. Také proto je u nás hodně žlutých showroomů, které jsou většinou spojené se servisem, takže nebudete muset jezdit na výměnu oleje daleko. Navíc servis Renaultů nepatří rozhodně mezi ty drahé, takže vaši peněženku nebude vaše auto příliš trápit.

5. Nabízí hodně zábavná auta

Byť se to tak na první pohled nemusí zdát, i mezi milovníky ostré jízdy má Renault skvělé jméno. Navzdory tomu, že jsou to předokolky, je mezi ostrými hatchbacky jen málo tak zábavných aut, jako je Clio RS a Mégane RS, případně můžete sáhnout po jejich verzích Gordini. Nebaví vás závodění? Tak zkuste třeba Renault Talisman, to je zase koráb na dlouhé cesty, ve kterém je radost jezdit po dálnici.

Na předváděcí jízdu s kterýmkoliv modelem z nabídky Renaultu se můžete objednat třeba tady.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie