Smart Roadster nebo ForThree? Chystá se třímístné auto

Stuttgartský Mercedes si zaregistroval netradiční trojmístnou konstrukci auta, v níž za řidičem, který je uprostřed, sedí dva spolujezdci. Registrace proběhla nikoli pod jeho jménem, ale pod značkou Smart, konkrétně pod názvem zrušeného modelu Roadster. Rýsuje se nástupce tohoto zábavného sporťáčku? Nebo se chystá nová modelová řada ForThree?

Vydáno: 5.8.2009

Trojmístná konstrukce auta, kterou si Mercedes-Benz zaregistroval, připomíná rozložení, které kdysi používal McLaren F1. Na rozdíl od ní ale dva spolujezdci sedí skoro úplně za řidičem, přitom v McLarenu jim řidič seděl blíž.

Mercedes se ale zajímavou konstrukci zřejmě nechystá použít v žádném supersportu, nýbrž v malém sportovním modelu Smart Roadster. První generace tohoto roztomilého a zábavného sporťáčku se prodávala v letech 2003-2005 a i dnes je možné tento vůz občas zahlédnout na silnici.

Nově zaregistrované nákresy nesou právě jeho jméno. Je tedy možné, že se malý Smart Roadster vrátí jako třímístný vůz?

Použití tohoto rozložení sedaček je nejpravděpodobnější právě v malém roadsteru. Že by se objevila v jiných modelech Smartu nečekáme, neboť by naprosto popírala filozofii obou modelů: ForTwo i ForFour. Navíc by se pak musely přejmenovat. Vedle toho je ale možné, že třímístná konstrukce dá vzniknout nové modelové řadě ForThree.

 

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie