Značka Genesis do Evropy hned tak nedorazí. Nejdřív v roce 2019

Lexus od Toyoty, Infiniti od Nissanu, DS od Citroënu. K prémiovým značkám automobilek nedávno přibyl Genesis od korejské automobilky Hyundai, zatím ale jen v Asii, USA a na Blízkém východě. Do Evropy se nedostane, nemá totiž vhodná auta, ani motory.

Bez SUV a bez dieselu jste v Evropě ztraceni. To pochopili korejští manažeři a rozšíření na náročný evropský trh stopli. Nebo spíš odložili.

„Zahájit prodej prémiové značky v Evropě je výzva, a pokud na trhu nemáte žádné produkty, je to ještě větší výzva. Evropa se jich proto nedočká dříve než v roce 2019. Hlavním důvodem pro toto rozhodnutí, je potřeba různých pohonných jednotek,“ řekl Thomas Schmid, ředitel evropské pobočky Hyundai, v rozhovoru pro Automotive News Europe.

V překladu to znamená jediné: čeká se, až automobilka vyvine auta, která by mohla být pro evropské zákazníky zajímavá. A to bude až SUV a velký naftový motor. Kromě toho by se měl brzy objevit sedan střední třídy Genesis G70, který bude konkurencí pro BMW řady 3, a Genesis G90, což bude nástupce velkého sedanu Hyundai Equus.

S Genesisem se přitom ale v Česku setkat můžete: ještě nedávno se tu prodával zábavný šestiválec Hyundai Genesis Coupé, teď je v nabídce automobilky zase luxusní sedan Genesis, konkurující třeba Audi A6. Prodává se od částky 1.750.000 korun a ano, v nabídce jsou jen benzinové motory.

Galerie