Zeus Honda Insight: japonský stroj pro drsné ekology

Tuningové společnosti se většinou zaměřují na auta s vysokým výkonem a snaží se z nich udělat ještě ostřejší bestie. Ale proč by se nedal upravit také ekologický hybrid? Přesně to si řekli pánové z firmy Zeus. Odpověď je na spadnutí, ale nepředbíhejme.


Vydáno: 7.8.2009

Hondu Insight pohání hybridní motor 1.3 i-VTEC s výkonem 98 koní. O přenos síly se stará bezstupňová převodovka CVT. Spotřeba nejprodávanějšího hybridu v Japonsku i v Evropě je podle automobilky 5,7 litru benzínu na 100 km. Díky 40litrové nádrži má auto velmi dobrá dojezd.

Společnost Zeus si dala za cíl dodat nudnému popojíždění s ekologickým vozem trochu „šťávy“. Dodala tedy svůj kit GLMRS Line, který se skládá ze zadního spoileru, nové čelní masky a bočních prahů. A ta litá kola! Na prodej je za 134.400 jenů (25 tisíc Kč) bez barvy, nebo lakovaný za 207.900 jenů (39 tisíc korun).

A teď přichází zásadní otázka: Proč? Proč by měl někdo utratit 39 tisíc korun za tuning pomalého eko-vozu? Protože v něm bude vypadat jako naprostý idiot, zní naše odpověď.

Text: Redakce
Foto: Zeus

Galerie