Ženeva 2010: Touring Bentley Continental Flying Star

Společnost Touring se v Ženevě ukázala s modelem Bentley Continental Flying Star. Kombi verze luxusních vozů jsme už viděli, třeba Maserati Cinqueporte, ale Touring dotáhl „kombi“ k dokonalosti. Navíc tohle auto podle nás nevypadá vůbec špatně a design zádě je v parádním retro stylu.


Vydáno: 3.3.2010

Postavit Bentley Continental Flying Star nebylo pro společnost Touring vůbec jednoduché. První impuls přišel od zákazníka v roce 2008. Bylo potřeba sehnat kabriolet Continental GTC a upravit vše do posledního detailu od A-sloupku směrem vzad.

Díky prodloužené střeše, upraveným sloupkům, novým hliníkovým dílům a dalším změnám si tak nyní cestující na zadních sedadlech užijí více místa nad hlavou a do zavazadelníku se vejdou prý až čtyři golfové bagy.

Touring Bentley Continental Flying Star se bude vyrábět v omezené sérii čítající 20 kusů. Zákazník bude mít na výběr mezi pohonnou jednotkou W12 o objemu 6,0 litru a s výkonem 560 koní nebo verzí z modelu GTC Speed s výkonem 610 koní. Cena bude začínat na zhruba 15 milionech korun.

Text: Redakce
Foto: Touring

Galerie