Ženeva 2010: Nová Škoda Fabia RS jako hatchback i kombík

Konečně jsme se dočkali! Dlouho slibovaný ostrý model domácího kompaktu Škoda Fabia RS se konečně odhaluje. K dispozici bude jak krátká verze, tak provedení kombi. Oba bude pohánět silná přeplňovaná čtrnáctistovka a řadit se bude pomocí automatické převodovky DSG.


Vydáno: 2.3.2010 

Jak jsme zvyklí u modelu Škoda Octavia RS, ostrá verze se vzhledem lehce odlišuje od běžného modelu. V tomto případě najdeme změněnou příď s mlhovkami a světel pro denní svícení LED. Vozu dobře padnou velká 17 palcová kola Gigaro, ztmavená skla a zadní nárazník s difuzorem. Vnitřek je zase zdoben logy RS, která najdete nejen na sportovním volantu ale i na sedačkách s pevným bočním vedením.

A co bude novou Škodu Fabia RS pohánět? Zapomeňte na naftu, pod její kapotou najdete jedině dvakrát přeplňovaný (turbo + kompresor) benzínový čtyřválec 1.4 TSI. Ten je schopen vydat výkon 180 koní a tím poslat ostrý hatchback na stovku za 7,3 sekundy. Stejné zrychlení je plánované i pro model Combi. Ten uhání maximálních 226 km/h (hatchabck „jen“ 224 km/h).

Škoda Fabia RS by měla jezdit jako drak! Už proto, že do vínku dostane sportovní podvozek a kompletní elektronickou výbavu. K převodu síly na kola poslouží automatická dvouspojková převodovka DSG. Systém XDS se zase postará o lepší stabilitu v zatáčkách. Kdy se dostane Škoda Fabia RS do prodeje zatím není jasné. My ale pevně věříme, že to bude co nevidět.

Text: Redakce
Foto: Škoda

Galerie