XTR CarChip Porsche Cayman S X-Wide: závodník

Jméno tuningové společnosti XTR Carchip asi nikomu mnoho neříká, ale pod zajímavém autě, které vám dnes představíme, byste si ji měli co možná nejlépe zapamatovat. Pánové se totiž vrhli na Porsche Cayman S a udělali z něj drsný stroj nejen na závodní okruh. S povedeným bodykitem navíc přichází i lehká úprava motoru.


Vydáno: 26.11.2009

XTR Carchip nejprve nainstaloval nové vizuální komponenty, které navíc pomohly zlepšit aerodynamiku. Ve fotogalerii tak můžete obdivovat přední nárazník, rozšířené blatníky, a opravdu extrémní přítlačné křídlo vzadu. auto zdobí závodní 18palcová kola BBS RS s centrální maticí. Všimněte si také černě lakovaných zrcátek.

Uvnitř se šlo také hodně do extrémů, i když vymoženosti v podobě autorádia a klimatizace zůstaly. Nová je ale závodní klec a také jsou také sportovní sedačky Recaro GT3. Kvůli snížení hmotnosti zmizelo také polstrování interiéru. Palubní deska má vršek z karbonu.

Pod kapotu se u XTR Carchip koukli také. To aby nainstalovali výfukový systém Super Sprint Magnum a lehce vyladili řídící jednotku. Výsledkem je 310 koní, což je o 15 koní víc než v tovární verzi (předělávalo se Porsche Cayman S před faceliftem).

XTR Carchip ale slibují, že mají rozpracovaný dvakrát přeplňovaný Cayman s výkonem neuvěřitelných 850 koní. Ten by se měl ukázat už na jaře příštího roku.

Text: Redakce
Foto: XTR Carchip

Galerie