Wiesmann MF4: na oslavu dvacátých narozenin

Společnost Wiesmann založili bratři Martin a Fredhelm téhož příjmení v roce 1985. Nevíme tedy, proč modelem MF4 slaví dvacáté výročí, jedno nám je ale jasné: bude to opět to parádní auto s vysokým výkonem a retro stylem. Wiessman se v této podobě vyrábí už od roku 2006 a slaví poměrně slušný úspěch.

Vydáno: 30.1.2009

Bratři Wiesmannové do roku 2006 ale žádné vlastní vozy nevyráběli. Zabývali se hlavně stavbou střech pro kabriolety. Není proto divu, že když se poprvé ukázal světu sporťák Wiesmann, přišel jako roadster a kupé.

Slavnostní Wiesmann MF4 má pod kapotou hodně silný motor. Jde o osmiválec V8 o objemu 4,8 litru, který je schopen produkovat výkon 420 koní. Původně figuroval ve službách BMW M3, akorát byl upraven na ještě větší výkon. Standardní Wiesmann MF4 má 367 koní. Nejsilnější je pak Wiesmann MF5 se desetiválcem a 507 koni výkonu.

Zákazníci si mohou vybrat mezi 6rychlostní manuální převodovkou, nebo dvojspojkovým automatem. Speciální drobné úpravy dostal interiér. Každý vůz má už tradičně podepsané sériové číslo. Celkem se vyrobí jen 30 kusů svátečního Wiesmannu MF4. Prohlédnout si ho můžete na autosalonu v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Wiesmann

Galerie