W3 Triposto: bláznivá hračka pro kanadské léto

Když bydlíte v kanadském Motrealu, nepatří do vašeho života mnoho slunečních dní. Přesto otec a syn Clyde a Hugh Kwokovi stvořili bláznivý otevřený roadster tak, že přestavěli Porsche 911. Co je na tom nejlepší je fakt, že pokud se i vám W3 Triposto líbí, můžete si ho od nich nechat postavit také.

Vydáno: 12.1.2009

W3 Triposto vypadá opravdu bizardně. Bez střechy nad hlavou, dveře nahradily jen takové pahýly. Řidič sedí uprostřed a vedle něj si mohou sednout dva spolujezdci. Něco jako v McLarenu F1. Jen se dovnitř musí vejít.

Jako základ pro W3 Triposto posloužilo starší Porsche 911 (ostatně je to vidět nejen na karosérii, ale také na přístrojích pod volantem. Plochý šestiválec z Prosche 911 byl upraven na výkon rovných 300 koní. Podle autorů by mělo W3 Triposto zvládat maximální rychlost až 300 km/h.

Pokud se vám W3 Triposto líbí, neváhejte tyto kanadské nadšence kontaktovat. Když dodáte Porsche 911 vyjde vás přestavba v přepočtu na 4.825.000 korun, pokud nemáte ani to, můžete si vůz koupit celý za 5,8 milionu korun.

Text: Redakce
Foto: W3

Galerie