VW Touareg BlueMotion V6 TDI: další ekolog na scéně

Volkswagen nabízí pod označením BlueMotion celou řadu úspornějších modelů napříč svou nabídkou. Posledním počinem v této aktivitě je upravený Touareg. Ten dostal o něco slabší dieselový motor a další klasické úpravy. Výsledkem je spotřeba nižší o 0,9 l a emise snížené z 244 g na 219 g CO2/km.


Vydáno: 23.6.2009

Základem ekologického Touaregu je tedy motor 3.0 V6 TDI, který vyprodukuje 225 koní a 550 Nm. Tuto sílu přenáší na kola přes šestistupňovou automatickou převodovku tiptronic. Upravený vůz je o něco pomalejší než jeho neekologický sourozenec. Verze BlueMotion zvládne zrychlení z nuly na 100 km/h za 8,5 s, přičemž maximálně se rozjede na 203 km/h (původně 8,0 s a 207 km/h).

Tak jako každý model označený BlueMotion, i Touareg dostal klasické úpravy, o kterých už byla řeč. Jedná se samozřejmě o snížený podvozek (- 25 mm), pneumatiky s nízkým valivým odporem, optimalizovaný motor, upravenou aerodynamiku a účinnější alternátor. Výsledkem toho všeho je spotřeba snížená z původních 9,2 l / 100 km na 8,3 l / 100 km v kombinovaném provozu.

O emisích už řeč byla. Prodej bude zahájen v září tohoto roku. Komu by tato verze přišla málo ekologická, ten může sáhnout po hybridním provedení.

 

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie