Vrací se Fiat Tipo. Nový sedan dorazí příští rok

UVNITŘ VIDEO. Nový kompaktní sedan od Fiatu se už za pár dní začne prodávat v Turecku pod jménem Egea. Do Evropy dorazí Fiat Tipo na jaře 2016.

Fiat Egea, jak se novinka bude jmenovat v Turecku, nabídne pro začátek tři motory: benzinovou 1.4 Fire 16V s výkonem 70 kW / 90 koní a s turbodiesely 1.3 Multijet II (70 kW / 95 koní) a 1.6 Multijet II (88 kW / 120 koní).

Kromě nich do Evropy má být k dispozici navíc ještě benzinový čtyřválec 1.6 E-torq s výkonem 81 kW / 110 koní. Fiat prý počítá i s verzemi na plyn CNG nebo LPG.

Důležitý model pro Fiat

Sedan, který do Evropy dorazí pod starým známým jménem Fiat Tipo, měří 4.540 mm při rozvoru 2.640 mm. Půjde tak spíš o kompaktní auto. Karoserie je z 80 % tvořena vysokopevnostní ocelí. 

Podle Fiatu nepůjde o žádné laciné auto, ale vůz s vysokou užitnou hodnotou za rozumné peníze. Luxus ale nabízet nebude, vzhledem k velikosti, i tomu, že se bude vyrábět v Turecku.

Ale pro Fiat půjde o důležitý model. Potvrzuje to nejen jménem, ale i tím, že pracuje také na pětidveřovém hatchbacku a kombi. Obě nové karosářské verze se mají představit na jaře v Ženevě. Tedy zhruba v době, kdy se Tipo sedan začne v Evropě prodávat.

Galerie