Vox Volvo P1800: znovuzrození slavného veterána

Mattias Vöcks má práci snů. Švédský designér totiž dělá pro firmu Koenigsegg, která vyrábí jeden z nejrychlejších supersportů na světě. Ale ani to mu nestačí. Proto se vrhl na nový projekt. Při něm se chystá obnovit slávu nádhernému kupé Volvo P1800. Ovšem za pomoci moderní technologie.


Vydáno: 6.5.2009

Vöcks má s přestavbou veteránů zkušenost. Už jednou na výstavě SEMA ukázal svou kreaci Volvo Amazon, kdy auto z roku 1967 přestavěl do krás dnešních dní. Nyní má zálusk na historické Volvo P180. Sexy kupé si zahrálo například v televizním seriálu The Saint, který běžel na BBC v šedesátých letech. Řídil ho Roger Moore.

Vox Volvo P1800 musí odpovídat potřebám dnešního řidiče. Proto přispěchal na pomoc ještě Bo Zolland z ateliéru Vizualtech. Vöcks navíc přidal několik dalších detailů vylepšujících aerodynamiku – difuzor, plochý kryt podvozku a lépe tvarovanou příď prodlouženou o 70 mm.

Pod kapotou bude jaderná elektrárna v podobě 4,4litrového V8 vytaženého z Volva XC90, které jsme nedávno podrobili redakčnímu testu. Vöcks ovšem přidal turbodmychadlo a tak tu máme najednou celých 600 koní. Ty se na zadní kola přenáší pomocí 6stupňového manuálu.

Podle britského magazínu Auto Express bychom se měli v blízké budoucnosti dočkat alespoň omezené série na přání. Kolik bude auto stát, se zatím neví.

Text: Redakce
Foto: Vox

Galerie