Vondra převzal vozy Volkswagen a Audi pro předsednictví EU

Místopředseda české vlády Alexandr Vondra v pátek převzal skoro padesátku automobilů Volkswagen a Audi. Vozy budou sloužit unijním představitelům během českého předsednictví EU. Symbolické klíče předal Vondrovi ředitel společnosti Import Volkswagen Group Rudolf Javurek.

Vydáno: 15.11.2008

Český stát zaplatí za zapůjčení 40 minibusů Volkswagen Multivan, čtyř limuzín Audi A8 a stejného počtu limuzín Volkswagen Phaeton symbolickou jednu korunu.

„Import VOLKSWAGEN Group má se zajišťováním podobných služeb dlouholeté zkušenosti,“ uvedl Rudolf Javurek při předání vozů v areálu společnosti Porsche Prosek.

„Značky Volkswagen a Audi se skvěle osvědčily např. v rámci pražského summitu NATO či později zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky. Jsme si jistí, že i tentokrát odvedou vynikající práci a přispějí tak k vynikajícím výsledkům českého předsednictví EU,“ dodal Javurek.

Vozy budou ve službách státu zhruba půl roku. „Pak je dostaneme zpět a prodáme je jako ojeté,“ řekl magazínu ZaVolantem.cz mluvčí Volkswagenu Jan Klíma s tím, že by auta měla mát najeto poměrně hodně kilometrů.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie