Volvo XC60 R-Design: čekali jsme ho!

Věděli jsme, že tohle jednou přijde. Ano, švédská automobilka se rozhodla dodat sportovní paket R-Design i pro svůj nejnovější crossover Volvo XC60. Vozu dodává sportovnější vzhled a nová barevná provedení. Tak se pojďme podívat, na co se můžeme brzy u našich dealerů těšit.


Vydáno: 8.7.2009 

Volvo určitě není nejsportovnější automobilkou pod sluncem. Snaží se to ale patřičně dohánět právě paketem R-Design. Ten už jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži například ve Volvu C30, V70 nebo XC90. Nyní přichází čas, aby se trocha toho severského tuningu objevila i na crossoveru XC60.

Není žádným překvapením, že XC60 díky paketu dostalo na výběr z nových šesti barevných provedení, prim ale hraje červená Passion Red. Těšit se můžeme na nová unikátní kola Cratus velikosti 18 palců, k dispozici jsou ale i obrovské dvacítky. Crossover dostal přepracovaný nárazník, prahy a spoiler vzadu.

Uvnitř najdeme obligátní loga, sportovní pedály a volant R-Design. Řízení by mělo být podle PR automobilky přesnější, tvrdší má být odpružení. No uvidíme… Volvo XC60 R-Design se na showroomech objeví brzy, cena za paket zatím nebyla pro český trh stanovena.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie