Volvo vyvíjí bezpečnostní systém na rozpoznání chodců

Uvnitř video: Švédská automobilka se snaží obhájit svou roli výrobce jedněch z nejbezpečnějších aut na světě. V dnešní době, kdy po silnicích jezdí spousta bezpečných aut, se prostě musí snažit. Jejím posledním krokem má být systém aktivní bezpečnosti, který rozpozná chodce a auto včas zabrzdí.


Vydáno: 12.10.2009

Bezpečnostní systém City Safety jsme vám už představili v testu Volva XC60. Zdá se ale, že skandinávští technici chtějí posunout celé zařízení o krok napřed. Do testovacího vozu (který je mimochodem novou generací sedanu Volvo S60) nainstaloval radarový systém doplněný o kameru. Ten je schopen odlišit objekty před vozem. Zjistí, která „překážka“ je chodec, která strom nebo jiné auto.

Co z toho? Pokud hrozí nebezpečí střetu, dokáže Volvo včas zastavit a ještě připravit cestující na případný náraz. Dovedeme si představit, že by auto také mohlo připravit čelní část kapoty na srážku, pokud by rozeznalo, že jde o chodce. Systém vystřelovací kapoty, jenž zmírňuje zranění sraženého člověka používá například nový Mercedes-Benz třídy E.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie