Volvo V70 R-Design: pro hravé tatínky

Po rodinném kombi V70 nejčastěji sahjí starostliví otcové od rodin. Někteří z nich by si ale rádi užili také trochu drsnější jízdy. Ne, že by jim v tom pomohly sportovní doplňky R-Design, které se Volvo rozhodlo naroubovat na většinu svých modelů. Ale aspoň se budou cítit trochu akčněji. Třeba až usednou do nových sportovních sedaček.

Vydáno: 13.5.2008

Volvo poskytlo R-Design paket v podstatě všem svým modelům. Nejprve se zaměřilo na C30, S40 a V50. Poté, co se na začátku letošního roku představilo sportovněji střižené XC90, bylo už jen otázkou času, kdy se zjeví velké kombi V70.

Jak už bylo řečeno, jde pouze o změny v exteriéru a interiéru auta. Navenek dodávají šmrnc zejména rozměrný zadní spoiler nad pátými dveřmi nebo přepracovaný zadní nárazník se dvěma chromovými koncovkami výfuku.

Chrom dominuje také vpředu, kde dodal masce chladiče pohledné obrysy. Vně se nachází logo R-Designu. Kromě toho je k dispozici také 11 speciálních laků karoserie pro tutto edici.

Uvnitř jsou podstatné změny hlavně na sedadlech. Ta jsou střižena výrazně do sportovna nejen svým tvarem. Jsou potažená dvoubarevnou kůží. Ta je použita i na volantu a hlavici řadící páky. Přepracovaly se i budíky a pedály dostaly trochu toho nezbytného hliníku.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie