Volvo SC90 Concept: nejdrsnější Švéd všech dob

Když jsme poprvé viděli obrázky Volva SC90 Concept, nemohli jsme uvěřit vlastním očím. Že by automobilka, která si zakládá na bezpečných a po vzoru severského designu také strohých a spíše nevýrazných vozech dovolila něco podobného? Zdá se, že ano. Změní se tohle agresivní auto ve skutečnost?


Vydáno: 18.1.2009

Volvo SC90 Concept by mělo spadnout do nového a stále atraktivnějšího segmentu kupé-sedanů. Že půjde o lukrativní sektor už pochopili nejen u Volkswagenu se svým Passatem CC, ale i Aston Martin Rapide, Porsche Panamera, Lamborgini Estoque nebo BMW CS Concept.

Volvo v Detroitu představilo svůj model S60 Concept, proto jsme hned další dílo nečekali, ale ono se zjevilo. Stojí za ním designér Nouphone J. Bansasine. Volvo SC90 Concept z jeho pracovního stolu vypadá úžasně. Konečně vzbuzuje také pořádné emoce.

Otázkou je, zda se bude Volvo SC90 Concept kdy vyrábět. Trh s vozy kvůli krizi klesá. Na druhou stranu segment prémiových vozů takovou ztrátu nezaznamenává. Uvidíme. U takového kousku, jako je Volvo SC90 Concept, člověk nikdy neví. My mu ale vší silou držíme palce.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie