Volvo S40 DRIVe bylo vyhlášeno zeleným autem roku

Volvo S40 1.6D DRIVe, které je vybavené systémem Start/Stop, bylo vyhlášeno „Zeleným automobilem roku“ v anketě 2009 What Car? Green Car Awards. Slavnostní ceremonie proběhla na londýnské radnici v pondělí večer a ocenění předal osobně starosta Londýna Boris Johnson.

Vydáno: 17.6.2009 

Toto ocenění každoročně uděluje časopis What Car?, který je nejvýznamnějším britským motoristickým časopisem a průvodcem pro zájemce o koupi automobilu. V souboji o prvenství v kategorii malých rodinných vozů Volvo S40 DRIVe předstihlo BMW 118d a Renault Megane, aby ve finálovém klání o titul What Car? Green Car of the Year porazilo vítěze všech ostatních kategorií, včetně vozů jako Audi A8 či MINI Cooper S.

 

Za hlavní důvody pro výběr Volva S40 DRIVe označila porota časopisu What Car? jeho unikátní kombinaci mimořádně nízkých emisí CO2 (pouhých 104 g/km), nízké spotřeby (3,9 litru na 100 kilometrů), praktičnosti, bezpečnosti a potěšení z jízdy.

Steve Fowler, redaktor časopisu What Car, nešetřil na adresu vozu chválou. Řekl: „Volvo S40 DRIVe je skutečně přitažlivý automobil, který je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Nízké hladiny emisí u něj nebylo dosaženo za cenu nižší kvality, bezpečnosti nebo potěšení z jízdy. Naopak, tento automobil nabízí svému majiteli mimořádnou hodnotu. Poskytuje vše, co by měl být Zelený automobil roku schopen nabídnout.“

Zdroj: TZ Volvo
Foto: Volvo

Galerie