Volvo není jediné. V čínských rukách by mohl skončit i Maybach

Jestli jste si mysleli, že koupí švédské automobilky Volvo to končí, pak se zdá, že jste byli docela na omylu. Tedy alespoň podle posledních informací, které se začaly vyskytovat na některých čínských automobilových serverech. Místní výrobce BYD si zřejmě brousí zuby na Maybach.


Vydáno: 30.3.2010

Daimler a čínská automobilka BYD už delší dobu spolupracují. Konkrétně se spojily za cílem vyvinout elektromobil pro východní trhy. Záměr koupit Maybach by tedy investorovi mohl vyjít. Zdroj z BYD se nechal slyšet, že by k obchodu mohlo dojít během několika let, až se Daimler rozhodne ukončit značku Maybach.

Z dnešního pohledu vypadá taková akvizice zatím hodně nepravděpodobně, ale kdo ví, co se stane v příštích letech. Maybachu se na východě poměrně daří, čínská kupní síla neustále roste. BYD by tedy koupí značky rozhodně neprohloupil.

Aktualizace 31.3.2010: Mluvčí Daimleru řekl agentuře Reuters, že není nic pravdy na tom, že by společnost uvažovala o prodeji Maybachu. Také ředitel automobilky BYD Wang Chuanfu tvrdí, že jde jen o spekulace.

Text: Redakce
Foto: Maybach

Galerie