Volvo C30 oficiálně: nové informace a fotografie

Včera jsme vám ukázali první fotografie faceliftovaného Volva C30. malé kupé ze Švédska se nyní ukázalo na oficiálních snímcích a k dispozici jsou i detailnější informace o motorizacích a dalších změnách, které s sebou facelift přináší. Nejde totiž jen o vzhled.


Vydáno: 9.9.2009 

Volvo C30 se vzhledově inspirovalo v konceptu S60. Má podobnou fazónu s také čerstvě představeným kupé-kabrioletem C70. Hlavní změny přišly na přídi, k dostání ale také bude nová oranžová metalická barva a dva druhy litých kol. Auto má také viditelnější výfuky.

Uvnitř se toho moc nezměnilo, potahy sedadel nyní ladí s novou barvou vozu. Volvo ale upravilo řízení, které by teď mělo mít o 10 procent rychlejší odezvu. Vyztužil se i podvozek. Auto tak pojede lépe, než jeho předchůdce.

V nabídce motorů najdeme pět naftových jednotek ve výkonnostním rozmezí od 107 do 177 koní. Pro příznivce benzínu jsou připraveny tři agregáty v rozpětí od 99 do 227 koní. Zákazník si může také pořídit dva modely DRIVe, které pohání naftová šestnáctistovka. Auto s nimi dosahuje nižší spotřeby.

Volvo C30 po faceliftu se oficiálně představí na autosalonu ve Frankfurtu. Do showroomů by se mělo dostat na začátku roku 2010.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie