Volkswagen Up! se bude definitivně vyrábět v Bratislavě

Předpoklad, o kterém jsme vás informovali už před půl rokem, je potvrzen. Malý městský automobil Volkswagen Up! (který se možná bude jmenovat Chico) se bude vyrábět v závodě ve slovenské Bratislavě. Uvedla to agentura Reuters. Kromě toho máme i řadu nových informací.


Vydáno: 23.4.2009

První kousky miniauta Up! by měly z bratislavských výrobních linek sjet v roce 2011. Budou se vyrábět s třídveřovou i pětidveřovou karoserií a vyvážet se budou do celého světa. Dokonce se proslýchá, že kromě značky Volkswagen by mohly být označeny také značkami Seat a Škoda.

 

V diskuzi, kde se bude auto vyrábět, se původně hovořilo o české továrně automobilky Škoda Auto ve Vrchlabí. Po úvahách o výrobě v Indii či Rusku se nakonec výroba miniauta rozjede u našich východních sousedů.

Německý koncern Volkswagen hodlá do výroby městského miniauta celkem 308 milionů eur (přes 8 miliard korun), práci by zde mělo najít 760 nových zaměstnanců.

V Bratislavě se donedávna vyráběla velká luxusní SUV Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. Loni se zde začala vyrábět ještě Škoda Octavia, protože závody v Česku nestíhaly pokrýt poptávku.

 

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie