Volkswagen ukázal futuristické modely pro rok 2028

Přemýšleli jste někdy nad tím, v čem budete jezdit za dvacet let? Jak bude vypadat provoz na silnicích v roce 2028, když už teď se potýkáme s dopravními zácpami a stále zdražujícími se palivy? Volkswagen má odpověď. Německá automobilka totiž ukázala, jak by mohly její vozy vypadat za 20 let.

Vydáno: 9.7.2008

Podle inženýrů z Wolfsburgu si lidé budou chtít svá auta co nejvíce přizpůsobit. Jejich příprava by pak neměla zabrat více než několik minut díky shodným dílům, kterými se dá vzhled snadno modifikovat a výroba podobných vozů by byla také mnohem levnější než dnes.

Pokud budete v budoucnu spíše cestovat sami a máte tendenci chovat se ekologicky, určitě si zamilujte koncept One. Tato tříkolka, která z dálky vypadá jako velké bluetooth handsfree do ucha třeba od Nokie, by měla za vámi zanechat co nejmenší stopu CO2. A to díky své lehkosti a nenáročnosti na provoz.

Jestli toužíte po trochu ostřejší jízdě, pak si prohlédněte Volkswagen Ego. Kupé pro dva s vyklápěcími dveřmi do výšky by vás mohlo uspokojit.

Nakonec je tu ale ještě verze pro větší rodiny. MPV Volkswagen Room nepotřebuje k jízdě řidiče. Proto se svou rodinou budete moci strávit více aktivního času i během jízdy.

Koncepty od Volkswagenu pro rok 2028 jsou sice jen počítačovým renderem plným netradičních tvarů i radioaktivního zabarvení. Všechny počítají s tím, že ucpaná doprava i fosilní paliva budou patřit minulosti.

Se stále narůstajícím počtem dopravních prostředků se ve Wolfsburgu počítá s vozy ovládanými povětšinou počítačem. Budou poháněny kombinací biopaliv a elektřiny. Zřejmě nebudou vypadat tak, jako dnes na obrázcích. Ty ale nyní slouží jako základní stavební kámen směru, kterým se bude design Volkswagenu ubírat už v blízké budoucnosti.

Text: Jan Markovič
Foto: Volkswagen

Galerie