Volkswagen (Type 2) Mikrobus opět na pořadu dne

Už devět let uběhlo od chvíle, kdy německá automobilka Volkswagen slavnostně představila koncept vzkříšeného mikrobusu. Legendárního vozu VW Type 2 nebo-li Transporteru, známého i díky jeho velké oblíbenosti u amerických hippies. Nyní se spekulace o budoucí produkci tohoto vozu objevují znovu. Příšel s nimi britský magazín Auto Express.

Vydáno: 22.11.2010

Britský magazín Auto Express cituje šéf-designera Volkswagenu Klause Bischoffa. Ten se údajně nechal slyšet, že VW Minibus považuje za součást svého pracovního cíle pro německý koncern. Při pohledu ohromný úspěch s vozem VW New Beatle by automobilka pravděpodobně nešlápla vedle.

Plány na vzkříšení legendy se objevily na autosalonu v Detroitu v roce 2001. Po mnoha nepříliš pozitivních reakcích se ovšem Volkswagen rozhodnul projekt zmrazit. Nyní se podle Bischoffa dostává opět na stůl vedení, které zvažuje jakou cestou se vydat. Zda u  konceptu volit spíše jemnou evoluci nebo se vydat na stezku revoluce.

Management se rozhodnul oslovit všechna designerská střediska, která má k dispozici všude po světě, aby představila vlastní plány na VW Minibus. Koncept má vycházet z parametrů a technologií, které má automobilka v současné době k dispozici. Což naznačuje, že se ho VW opravdu chystá úvést do prodeje.

Šušká se, že prototyp by měl být hotový už v roce 2012.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie