Volkswagen Tiguan zlevňuje díky silné koruně

Nejprodávanější SUV v Evropě, tak hovoří Volkswagen o svém  Tiguanu. Díky příznivému vývoji kurzu koruny je nově dostupný za výrazně nižší ceny než doposud. Za vstupní model s pohonem předních kol a s motorem 1.4 TSI zákazník zaplatí 627 500 Kč.

Vydáno: 30.10.2008

Nejlevnější provedení se vznětovým motorem 2.0 TDI a předním náhonem pak přijde na 677 900 Kč. Za stejné modely s pohonem všech čtyř kol zaplatí zákazník o 34 700 Kč více.

„Volkswagen pokračuje v adaptaci českých cen na výši odpovídající sousedním státům, zejména pak Německu. Díky příznivému vývoji kurzu koruny za uplynulý rok tak můžeme zákazníkům nabídnout nejprodávanější evropské SUV Tiguan za výhodnější ceny stejně tak, jako tomu bylo před měsícem u modelu Passat CC,“ říká Vratislav Strašil, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import VOLKSWAGEN Group.

Od ledna do září letošního roku bylo v České republice zákazníkům dodáno celkem 400 vozů. Díky navýšení výrobních kapacit od druhé poloviny roku se také ustálila dodací doba, která činí přibližně 3 měsíce.

Zdroj: TZ Volkswagen
Foto: Zuzana Procházková

Galerie