Volkswagen Tiguan R Line: odměna pro Brity

Wolfsburg se chystá odvděčit britským motoristům za jejich stále rostoucí zájem o Volkswagen. Jako první zde uvede crossover Tiguan v provedení R Line. Jak už to známe z předchozích modelů, jde hlavně o optický paket, který tak ještě více zvýší atraktivnost auta pro zákazníky.


Vydáno: 17.4.2009

Volkswagen Tiguan jsme testovali před rokem v běžném provedení. R Line se od něj na první pohled liší. Tiguan má nyní výrazně sportovní nárazník s grilem z matného chromu. Sedí na 19palcových kolech z lehkých slitin. Samozřejmě nechybí ani zvýrazněné boční prahy a dvě koncovky výfuku umístěné do zadního difuzoru. Vůz zakončuje velké přítlačné křídlo.

Uvnitř Britové dostali vysokou výbavu. V R Line nesmí chybět dvouzónová klimatizace, speciální sportovní sedačky s logem paketu a velmi příjemný volant se seříznutou spodní částí, který můžeme výdat v jiných ostrých modelech Volkswagenu.

Paket R Line by měl být k dispozici pro varianty s dvoulitrovým benzínovým motorem 2.0 TSI a dvěma verzemi dvoulitru TDI. Na britském trhu se objeví už v červnu. Kdy a jestli vůbec si jej budeme moci objednat v Česku, se zatím neví.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie