Volkswagen Sharan: nové MPV po patnácti letech

Volkswagen pokračuje s obnovou své flotily. Už za několik dnů představí německá automobilky na autosalonu v Ženevě druhou generaci pravověrného MPV jménem Sharan. Jeho předchozí, dosluhující generaci si oblíbily statisíce praktických řidičů. Aby také ne, když se prodával neuvěřitelných patnáct let!


Vydáno: 2.3.2010

První Volkswagen Sharan byl představen už v roce 1995, a to společně se svými dvěma sourozenci Fordem Galaxy a Seatem Alhambrou.

Druhá generace Sharanu ve svém vzezření nezapře aktuální designovou linii značky Volkswagen. Nakolik se vzhled alá Golf VI povedl naroubovat na velké MPV můžete posoudit z přiložených fotografií. Klasicky volkswagenovský je podle fotek i interiér.

Důraz na praktičnost

Druhá generace Volkswagenu Sharan bude o znatelného čtvrt metru delší, než jeho předchůdce, a dosáhne tak délky 485 centimetrů. To by mělo přispět k ještě větší prostornosti a praktičnosti, k níž přispěje i novinka v podobě posuvných zadních dveří.

Hlavní výhodou každého pořádného MPV má být flexibilita interiéru, proto Volkswagen pro nový Sharan připravil systém Easyfold, což bude speciální systém sklápění zadních sedadel.

Nutno dodat, že první generace Sharanu (stejně tak jako Galaxy a Alhambry) vynikala právě svojí neuvěřitelnou flexibilitou a prostorností, takže třeba zadní sedačky bylo možné složit nebo vyjmout zvlášť jednu po druhé bez větší námahy. Doufejme, že tyto schopnosti si zachová i Sharan nový.

Široká nabídka velkých aut

Sharan zastupuje v portfoliu značky Volkswagen typické velké MPV a stojí v nabídce nad Golfem Plus a Touranem, vedle osobních verzí dodávek Caddy Life. Nad ním stojí větší osobní dodávky Transporter, Caravelle, California a Multivan.

Mezi větší než malé automobily se pak řadí i dvojice SUV, konkrétně menší Volkswagen Tiguan a větší Volkswagen Touareg, jehož druhá generace se představí rovněž v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie