Volkswagen Scirocco R: nabroušený hot hatch odhalen

Volkswagen oficiálně ukázal první snímky připravovaného hot hatche Scirocco R. Ten bude veřejnosti představen tento víkend na Nürburgringu. Tohle kupátko je pěkně drsnou záležitostí, nejen vzhledem, ale i motorem, který má schovaný pod kapotou. Pohání ho totiž přeplňovaný čtyřválec, který najdeme ve spřízněné Audi S3.


Vydáno: 21.5.2009

Volkswagen Scirocco jsme testovali s přeplňovanou jednačtyřkou. V létě se chystáme vyzkoušet silnější verzi s benzínovým dvoulitrem. Scirocco R ale bude jiná káva. Sílu na přední kola totiž bude posílat čtyřválec 2.0 TFSI o výkonu 265 koní. o správné řazení se postará buď 6stupňová manuální převodovka (s ní Scorocco R pokoří stovku za 6,5 sekundy), nebo bleskový automat DSG. Jízdní vlastnosti budou zase těžit z elektronického diferenciálu XDS.

Scirocco R se nebude příliš odlišovat od běžného modelu. Dle našeho skromného názoru to ani není příliš potřeba, protože už základní Scirocco vypadá pěkně dravě. Na fotografiích si všimněte hlavně přepracovaného nárazníku, 18palcových litých kol a obligátního znaku R. Pořádný zvuk zahraje zase sportovní výfuk.

Česká cena zatím samozřejmě ještě není známá. Máme ale k dispozici první odhad pro britský trh. Podle magazínu iMotor by se na ostrovech měl Volkswagen Scirocco R prodávat za zhruba 26 tisíc liber, tedy asi 775 tisíc korun.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie