Volkswagen Scirocco ABT: první úpravy jsou tu

Novinka v modelové nabídce značky Volkswagen se na trhu ještě ani neohřála a už se jí podívali na zoubek někteří úpravci automobilů. Jedním z prvních je specialista na vozy koncernu VW Group, tedy společnost ABT. Nutno podotknout, že výsledek jejich snažení stojí za shlédnutí.

Vydáno: 5.10.2008

Model Scirocco dostal kompletní bodykit. Jeho obsahem je nový přední nárazní, prahové nástavce s otvory pro přívod vzduchu, větší střešní spoiler, difuzor se čtyřmi koncovkami výfuku poskládaných ve stylu Lexusu IS-F. Aby byl vnější vzhled kompletní, nesmíme opomenout nová kola velikosti od 18“ do 20“.

Obsahem paketu je rovněž kit pro motor. Kolik budete mít nakonec pod kapotou koní záleží na vás a hlavně na motoru, který jste si do Scirocca vybrali. ATB nabízí 160 – 200 koní pro přímovstřikovou jedna-čtyřku (1.4 TSI), 200 – 240 koní pro motor 2.0 TSI a v neposední řadě dvoulitrové TDI můžete ladit v rozmezí 140 – 170 koní.

Součástí celého tunningu je také sportovní, o 30 mm nižší podvozek a v případě vašeho přání i větši brzdové kotouče. Tohle všechno si můžete koupit pro své nové Scirocco v Německu na počátku nového roku. Cena paketu s 19“ koly je stanovena na 5,990 Euro.

Text: Redakce
Foto: ABT

Galerie