Volkswagen připravuje další miniauto. Spotřeba? 2 litry na 100 km

Když Volkswagen představil koncept malého městského auta Up!, sklidil nadšený ohlas. Miniauto Up! jde tak do výroby a je označováno za nástupce lidového Brouka. Německé automobilce to ale nestačí, a tak připravuje ještě menší, dvoumístný vůz. Plánovaná spotřeba miniauta vyráží dech – měla by být pouhé dva litry na sto kilometrů.

Vydáno: 10.11.2008

Volkswagen brzy začne prodávat městské miniauto Up!, přesto se ale chystá postavit ještě menší, pouze dvoumístný vůz. Ten by se tak měl stát přímým konkurentem Smartu ForTwo a avizovanou spotřebou 2 litry/100 km by měl být zřejmě nejúspornějším autem na světě.

Extrémně nízkou spotřebu by měl zajistit tříválec o objemu 1,0 litr a o výkonu 50 koní. Malý motor by ale sám o sobě k dosažení tak nízké spotřeby nestačil – pomoci mu s ní mají moderní elektronické systémy, třeba systém stop-start, odpojitelný alternátor a možná malý hybridním pohon.

Vedle úsporného provozu by měla i cena být nastavena tak, aby bylo vozidlo dostupnou a ne jen ojedinělou záležitostí pro nadšence. Pokud se ale na tento malý úsporný vůz do města těšíte, budete si muset počkat nejméně do roku 2012.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie