Volkswagen potvrdil sportovní roadster. Až pro rok 2014

Německý koncern Volkswagen potvrdil, že atraktivní studii BlueSport Roadster, kterou představil loni, pouští do vývoje. Dobrou zprávou pro nadšené řidiče je i informace, že otevřený roadster pro dva pasažéry bude mít pohon zadních kol a motor umístěný vzadu, což je koncepce, kterou Volkswagen v současnosti nepoužívá. K dispozici budou malé, ale ostré motory.


Vydáno: 5.11.2010

Volkswagen Roadster bude stát na platformě VW Golf, která ale kvůli pohonu zadních kol a motoru vzadu projde výraznými úpravami.

K pohonu automobilka použije malé přeplňované motory Volkswagen, aby při maximálním výkonu zůstala zachována co nejnižší hmotnost. Dá se předpokládat, že i za dva-tři roky budou v nabídce relativně silné maloobjemové motory 1.2 a 1.4 TSI, známé z dnešních vozů koncernu, čekáme ale i diesel (koncept byl naftový).

Malý sporťák, vycházející z konceptu BlueSport Roadster představeného začátkem loňského roku, se má stát základem a „startovním modelem“ pro dražší sportovní auta od Audi nebo Porsche. Tomu by měla být přizpůsobena i cena.

Malý roadster se představí zřejmě v roce 2013, do prodeje by se pak mohl dostat o rok později.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie