Volkswagen postaví v Mexiku novou továrnu. Za 10 miliard korun

Německý automobilový gigant má opět nakročeno do světa. Vedení koncernu včera oficiálně potvrdilo výstavbu nové továrny na motory v mexickém Silau. Výstavba fabriky bude stát 550 milionů dolarů (cca 10 miliard korun), zaměstná přibližně 700 lidí z oblasti a podle pránu vyprodukuje 330 tisíc pohonných jednotek za rok.


Vydáno: 24.9.2010

Volkswagen tak pokračuje v expanizivní politice vůči ostatním autmobilkám. Současná čtvrtá pozice na celosvětovém trhu s automobily mu je málo.

Nová továrna bude podporou pro americký region. Má strategickou pozici, která umožňuje koncernu rychlou distribuci agregátů všude, kam je potřeba. 

Motory budou putovat do nedaleké montovny VW Jetta v Pueblu a využijí se také pro nový „Midsize Sedan“, který se začne vyrábět už v příštím roce v americkém Chattanooga.

„Severní Amerika je jedním z nejdůležitějších trhů pro automobilový průmysl,“ vysvětluje krok Jochem Heizmann z vedení Volkswagenu.

V loňském roce prodal koncern na Novém kontinentu přibližně 300 tisíc vozů a do roku 2018 si společnost zvolila za cíl milon prodaných kusů.

Text: Redakce
Foto: Ilustrační

Galerie