Volkswagen Polo: oficiální fotografie a informace

Na Ženevském autosalonu se už zítra odhalí menší bratříček Golfu. Oblíbené městské mini Polo jasně navazuje na jeho design a přináší i nové motory. Podle oficiálních informací by ve verzi BlueMotion měl být nejúspornějším 5místným vozem na světě.

Vydáno: 3.3.2009

Vzhled nového Volkswagenu Polo sice není tak ostrý jako u Golfu poslední generace. Přesto se menší sourozenec jasně nechal inspirovat. Přední maska i boční linie jsou typické, zatímco zadní část připomíná starší Polo. V interiéru je vše na vysoké úrovni o opět tak nějak „golfovské“. Samozřejmě, na fotografiích vidíte nejvyšší výbavu.

Pod kapotou Volkswagenu Polo se můžeme těšit na celou paletu motorů. Celkem bude na výběr ze čtyř benzínových a tří naftových variant. Chystá se ale také verze BlueMotion, která by měla produkovat pouhých 96 gramů Co2 na kilometr. To odpovídá spotřebě 3,8 litru na 100 km. Volkswagen Polo by tak byl nejúspornějším 5místným vozem na světě.

V Evropě se dočkáme uvedení na trh poměrně brzy. V domácím Německu by se měl objevit v showroomech už na konci června, k nám se začne importovat o 14 dní později. Volkswagen Polo se ale bude nečekaně prodávat také v USA. Tam vyjede na silnice začátkem roku 2010.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie