Volkswagen Passat Exclusive: nejluxusnější verze

Volkswagen představil nejvyšší a nejluxusnější verzi manažerského sedanu střední třídy, nazvaná Passat Exclusive. Vychází z nejluxusnějšího sériového výbavových stupních Highline, kromě toho přidává upravený interiér, 18-palcová litá kola Vicenza a o 15 mm nižší světlou výšku vozu. K dispozici je v obou karosářských verzích, jako sedan i kombi.

Vydáno: 24.10.2011

Nejvíce změn dopadlo na interiér. Sedadla a části výplní dveří jsou čalouněné čokoládově hnědou kůží Nappa s kontrastním bílým prošíváním. Čalounění dokáže částečně odrážet sluneční paprsky, takže se ani v letních měsících příliš nerozpálí. Přední sedadla mohou být na přání ventilované.

Stejný typ kůže, ale v černé barvě, je použit na volantu. S hnědým čalouněním ladí dřevěný obklad na palubní desce a černé lesklé doplňky. Ke standardní výbavě patří posilovač řízení Servotronic s proměnlivým účinkem.

Ceny VW Passat Exclusive na německém trhu začínají od 32 450 eur za sedan, resp. 33 625 eur za karosářskou verzi Variant, tj. kombi. Což je v přepočtu cca 810, resp. 840 tisíc korun. Zda bude tato verze k dispozici i na českém trhu zatím nevíme.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie