Volkswagen Passat Alltrack určen do terénu. Po vzoru allroadu

Passat Alltrack. Tak se bude jmenovat nová verze, která rozšíří rodinu modelu střední třídy německého Volkswagenu. Stejně jako sesterské modely Allroad bude mít i Passat vyšší světlost podvozku a zdánlivě docela bytelné výztuhy, které by mohly v lehkém terénu fungovat. Samozřejmostí je pak pohon všech kol.

Vydáno: 29.11.2011

Volkswagen usoudil, že mezi modely SUV a klasickým kombi Passat Variant zeje díra, kterou je třeba vyplnit. A tak vznikl Passat Alltrack, který ve srovnání s tradičním kombíkem nabídne lepší průjezd na hůře průjezdných cestách nabídne řešení pro ty, kteří nechtějí opustit klasickou koncepci auta.

Volkswagen Passat Alltrack bude oproti standardu o čtyři centimetry výše a navíc namísto křehkého nárazníku bude mít vpředu i vzadu „pancéřovou“ výztuhu. Pevnější černý plast si potom najde místo na celém spodním lemu nárazníků i pod prahy dveří až dozadu.

Po technické stránce se výrobce spolehl na přeplňované motory TSI a TDI, k nimž nabídne i dvouspojkovou převodovkou DSG, která bude pro použití v terénu rozhodně lepší volbou. Elektronika systému 4MOTION má svým nastavením a softwarovou mapou zvládnout situace s odlehčenými koly nebo v hlubším sněhu.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie